Haber

ABD Temsilciler Meclisi, Biden’ın görevden alınmasına ilişkin yasa tasarısını komitelere gönderdi

CNN’in haberine göre, Cumhuriyetçi Colorado Temsilcisi Lauren Boebert’in Biden’ı görevden almak için sunduğu yasa tasarısı Temsilciler Meclisi’nde gerginliğe neden oldu.

Tartışmaların ardından Temsilciler Meclisi Genel Kurulu’nda yapılan oylamada azil dosyasının Temsilciler Meclisi Adalet Komisyonu ve İç Güvenlik Komisyonu’na gönderilmesine karar verildi.

“Zorlama olmadan hiçbir şeyin olamayacağını burada çok erken öğrendim”

Meslektaşlarını oy kullanmaya zorladığını belirten Boebert, şunları söyledi: “Ben ikinci sınıf bir Kongre üyesiyim ve burada zorlama olmadan hiçbir şeyin olamayacağını çok erken öğrendim.”söz konusu.

Meclis Başkanı Kevin McCarthy de parti üyelerini oy kullanmaya çağırdı ve Cumhuriyetçilerin komite soruşturmalarının sonuçlanmasına izin vermesi gerektiğini belirterek, Biden’ın görevden alınıp alınmaması konusunda oylamayı zorlayacak bir yasa tasarısının zayıf çoğunluklarını tehdit edebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Cumhuriyetçilerin Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu ele geçirmesinin ardından çok sayıda Cumhuriyetçi Biden hakkında suç duyurusunda bulundu.

basyaylahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu