Teknoloji

İkinci el otomobil fiyatları artıyor

İkinci el pazarındaki talep artışı fiyatı tetikliyor. Oto bayileri, son bir ayda ikinci el otomobillerde yüzde 35’lik bir fiyat artışı olduğunu bildirdi. Toplu araç aldıkları yerlerden araç tedarik sorunu yaşadıklarını belirten esnaf, pazarın kilitlendiğini söyledi.

”DÖKME ARAÇ SATIN ALDIĞIMIZ YERLERDEN ARAÇ TEDARİK EDEMİYORUZ”

Galeri sahibi Gökhan Ardeşen, 2. el otomobil pazarındaki yükselişin devam ettiğini belirterek, “Bu artış yılbaşına 15 gün kala başladı. Biz suni bir yükseliş zannettik ama bu yükseliş her geçen gün devam ediyor. Araba almak çok zordu. Ancak talep devam ediyor. Toplu araç aldığımız yerlerden araç temin edemiyoruz. Baz düzenlemesi ile fiyatların düşeceği düşünülüyordu ancak yeni araç olmadığı için bu durum ikinci ele negatif getiri sağladı. Bu da araç fiyatlarının yükselmesine neden oldu.dedim.

‘BİZİM ÖNGÖRÜMÜZ YOK’

Ardeşen, yılbaşı öncesi başlayan fiyat artışının şu ana kadar yüzde 35’e ulaştığını bildirdi. “Öngörümüz yok. Bu araç para etmez diyoruz. Araç satılıyor ya da yok denen aracı o fiyattan alıyoruz. Alıyoruz, satıyoruz, ne yaptığımızı bilmiyoruz. Piyasa kilitlenmiş durumda”şeklinde konuştu.

finikehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu