Haber

Eşini Öldüren Mehmet Kuyar’a Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis

Ankara’da Mehmet Kuyar, boşanma aşamasında olduğu eşi Gülsüm Kuyar’ı temizlik görevlisi olarak çalıştığı okulda bıçaklayarak öldürdü. Tutuksuz yargılanan Mehmet Kuyar, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

İndirim uygulanmadı

Ankara Batı 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Kuyar, maktulün ailesi ve tarafların avukatları katıldı.

Bir önceki celsede sunulan belgeye dayanılarak mütalaaya karşı savunma yapan mahkeme başkanı sanık Kuyar, ‘Daha önce yaptığım savunmayı tekrar ediyorum, başka sözüm yok’ dedi. dedim.

Mahkeme heyeti kararını açıkladıktan sonra sanık Kuyar’ı “karısını kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Hakkında takdir indirimi uygulanmayan sanık Kuyar’ın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

‘Daha önce yaptığım savunmayı tekrar ediyorum, başka sözüm yok’

İddianamede zanlının 21 Şubat 2022 tarihinde eşinin çalıştığı okula giderek tartıştığı belirtildi.

İddianamede, hizmetçinin odasına giren Gülsüm Kuyar’ın ardından içeriye giren sanığın, kadının telefonunu ve kredi kartını güç kullanarak aldıktan sonra bıçakla saldırdığı belirtilirken, “Sanık, Gülsüm’ü bıçakla öldürdükten sonra olay yerinden ayrıldı. 7’si ölümcül olmak üzere toplam 9 bıçak darbesi aldı.Elinde poşetle kaçtı.Ayrıca kurbanın aynı günü kredi kartıyla geçirdiği görüldü’.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu